Ciekawe miejsca w województwie świętokrzyskim

Luty 10, 2017 Różne

Gdyby ktoś zapytał, czy województwo świętokrzyskie ma wiele do zaoferowania, z całą pewnością odpowiemy twierdząco. Region rozwija się bowiem pod względem turystyki bardzo prężnie, mamy mnóstwo nowych obiektów, nie brakuje ciekawostek zarówno dla fanów sportu, jak i historii. Miłośnicy dobrej zabawy także będą mieli tutaj dużo okazji do tego, by poczuć dziecięcą beztroskę. Jakie ciekawe miejsca warto zobaczyć?

Sosna z Wełcza z bardzo dziwnie osłoniętymi korzeniami przypomina nieco podest – wygląda to naprawdę niesamowicie. Dodatkowo miejsca rośnie w historycznych miejscu. Ogród na rozstajach to aż 1 ha przepięknej roślinności. W tym cudownym ogrodzie botanicznym spotkać można także ptaki w gigantycznych klatkach – między innymi papugi czy bociany czarne.

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o obiekcie uwielbianym wprost przez dzieci i dorosłych. Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka pozwoli przenieść się chociaż na chwilę do lat dzieciństwa. Organizuje się tam całe mnóstwo warsztatów dla najmłodszych.


Gród Pędzików w Siedlcach to wspaniałe miejsce idealnie imitujące czasy średniowiecza. Miłośnicy historii zjeżdżają tu tłumnie, by zobaczyć kilkanaście figur żołnierzy, namioty rycerskie czy też kuźnię.

A gdzie spać po dniu pełnym wrażeń? Z tym także nie ma najmniejszego chociażby problemu, w tym regionie bowiem oferta noclegowa jest bardzo rozbudowana i zróżnicowana. Wystarczy sprawdzić na stronie noclegi-swietokrzyskie.pl i przekonać się o tym! Gospodarstwa agroturystyczne, noclegi w pokojach gościnnych, na kempingach czy w willach oraz apartamentach – co wybierzesz?