Muzeum Stutthof i inne miejsca, które warto zobaczyć nad morzem

Kwiecień 29, 2020 Firmy

Aby pobyt nad polskim morzem był niezapomnianym przeżyciem, zadbać należy o to, aby wypełniony był on ciekawymi atrakcjami. Nasza firma specjalizuje się w organizacji różnego rodzaju wycieczek po Trójmieście i nie tylko?

Oferujemy między innymi wycieczkę po Gdańsku. Jej uczestnicy odbierani są spod miejsca, w którym nocują, a następnie udają się na Górę Gradową. W planie zwiedzania jest także przejście tunelem pod Martwą Wisłą, wizyta na stadionie PGE Arena, odwiedziny w bazylice archikatedralnej w Gdańsku — Oliwie, gdzie posłuchać można koncertu organowego, a także zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej i Europejskiego Centrum Solidarności. Następnie udajemy się do Sopotu.

Nasza firma oferuje również zwiedzanie Muzeum Stutthof. To miejsce stworzone na terenie dawnego obozu koncentracyjnego. Działa ono od 12 marca 1962 roku. Na terenie muzeum zobaczyć można komorę gazową, komendanturę, częściowo zachowany Stary Obóz, pola Nowego Obozu i Obozu Żydowskiego oraz pomnik autorstwa Wiktora Tołkina. Na zwiedzających muzeum czekają także bogate archiwa poobozowe. Dostępna jest tu zarówno wystawa stała, jak i regularnie zmieniające się wystawy czasowe.

Jak zarezerwować wycieczkę do Muzeum Stutthof? Dokonać można tego za pośrednictwem naszej strony internetowej www.gdanskairporttaxi.pl. Minimalna liczba uczestników wycieczki to 1 osoba, maksymalna — 8 osób. Jej koszt to 160 złotych. Dodatkowo, oferujemy usługi tłumaczy w kilku językach.