Zdrowie i styl życia idą w parze!

Marzec 31, 2016 Różne

Wpływ na nasz wygląd, samopoczucie oraz stan zdrowia ma bardzo wiele czynników. Na niektóre z nich, typowo genetyczne, nie mamy żadnego wpływu. Jednak istnieje coś, co możemy dowolnie zmieniać i kształtować – jest to nasz styl życia.

Wybieramy jedną z dwóch przeciwstawnych dróg. Jedną z nich nazwać możemy niehigienicznym trybem życia, druga zaś to wybór energii i witalności przez długie lata.

Niekiedy przychodzi moment, że niemalże słyszymy w swojej głowie komunikat: sos zdrowie! Warto wtedy zastanowić się nad tym, czy nie warto byłoby wprowadzić kilku zmian na lepsze.

Nie od dziś wiadomo, jak ogromny wpływ ma odpowiednia, zbilansowana dieta. Bogata w witaminy i mikroelementy, pomoże nam cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Niebagatelne jest także znaczenie snu – gdy fundujemy go sobie zbyt mało, jesteśmy zmęczeni, rozkojarzeni, łatwiej przybieramy na wadze. Warto też regularnie się ruszać, bowiem jakakolwiek, nawet niezbyt duża aktywność fizyczna, działa na organizm wręcz zbawiennie.

zdrowie2
Zapomnijmy o używkach – papierosy, duża ilość mocnej kawy, alkohol czy narkotyki to nasi wrogowie. Ich odstawienie zaś daje nadspodziewanie dobre efekty w krótkim czasie. Nie możemy nie wspomnieć także o kwestiach natury psychicznej. Unikanie stresu, zdrowe relacje z rodziną i przyjaciółmi, szukanie pozytywnych motywacji – tym czynnikom także przypisuje się znakomity wpływ na stan człowieka.

Na koniec warto przytoczyć bardzo proste, lecz jakże prawdziwe zdanie: W zdrowym ciele zdrowy duch! Warto dbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną, to z pewnością zaprocentuje!